Tärklis + vesi = lima!

lima retsept

Ma võtsin selle retsepti katsetamiseks pikalt hoogu, sest ei olnud süübinud KUI lihtne lima tegemine tegelikult on. Vaja läheb ainult kahte komponenti, mis on paljudes köökides ka olemas – 2 osa tärklist ja 1 osa vett. Soovi korral võib tilgakese toiduvärvi ka lisada. Tärklise ja vee vahekord ei ole ka tegelikult paigas ja tuleks jooksvalt timmida vastavalt segu konsistentsile. Lapsi võiks kaasata juba segu tegemisel – vähemalt Tirtsule on sama oluline osa tegevusest kuivainete ühest anumast teise kühveldamine. 

lima

Lima on uskumatult hea sensoorne kogemus. Seda materjali on raske kirjeldada – ühel hetkel tahke ja järgmisel hetkel voolab läbi sõrmede. Endal oli ka huvitav ja rahustav lasta limal läbi sõrmede joosta. Ma võtsin seekord aega, kaua Tirts selle tegevusega mässas – 1,5h! Mina sekkusin minimaalselt, siis kui segu kippus kuivama ja kausi põhja kinni jääma või tõin vett juurde või tõin mõne tööriista juurde.

Tundus, et see segu oli maitsev, sest nii mõnelgi korral  märkasin, kuidas ta oma sõrmi limpsis. Ei hakanud keelama ka.

lima retsept 42

Koristamist oli hiljem omajagu, sest segu kippus ka põrandale tilkuma. Aga selle koristamine oli lihtne, sest lima kuivas väga ruttu ja järgi jäi ainult pulber. Ka topsides ja kausis olev segu kuivas ära ja allesjäänud pulbrit oli võimalik järgmisel korral kasutada.

Ingliskeelsetes blogides on retsepti koostises tavaliselt maisitärklis, kuid mina kasutasin kartulitärklist.

Siin videos saate näha, kuidas limavanni peal saab ka kõndida!

Kui sa soovid aegsasti teada saada järgmistest postitustest, siis hakka Mutukamoosi Facebooki lehe fänniks või kliki paremal ääreribal “Jälgi” ja saad teated oma postkasti.

11 mõtet “Tärklis + vesi = lima!” kohta

 1. Shamio

  Käisin hiljuti Prantsusmaal ja seal toodi ka säärane asi välja. Ei tea, kas koostis päris sama oli, kuid värv ja olek küll. Kui mudida või näppudega tihedalt tippida, oli täiesti tahke. Ja kohe kui rahule jätta, siis muutus vedelaks. Ikka ka tükk aega imestasin, nemad naersid mu üle, sest neile ju lapsepõlvest tuttav asi juba.

  Ja nemad muide kasutavad seda tõesti köögis, kokkamiseks ja küpsetamiseks. Unustasin küll küsida, mida täpsemalt sellest asjast tehakse.

  Vasta
  1. mutukamoos Postituse autor

   See on küll päris huvitav, et milleks nad seda sellisel kujul kasutada võisid? Tärklis kui selline on tõesti köögis kasutuses, kuid ma oskan ainult kisselli sellega teha :)
   Meie segu päris tahkeks ei läinud, st sellises olekus kui vedelaks oli võimeline minema. Mõtlen, et äkki on ikka vahe kartulitärklisel ja maisitärklisel. Või siis ikka vee koguses…

   Vasta
   1. Toadraakon

    Kui mu mälu mind ei peta, siis olen seda kasutanud piparkookide kaunistamiseks või millekski taoliseks.

    Vasta
  1. mutukamoos Postituse autor

   Proovi ja anna teada! Mind kohe huvitaks, kuidas Annabeli vanuses see segu vastu võetakse :) Ma ootan ära kuni meie Pisipiiga istuma hakkab, siis proovin meil ka järgi. No ja see ka, et ei tahaks, et ta esimene lisatoit tärklis oleks :D

   Vasta
    1. mutukamoos Postituse autor

     Ma olen kindel, et topibki :D Ilmselt oleks jah mõistlik mõned kuud oodata kuni on võimalik juba veidi suunata, et ta ainult suhu toppimisega ei tegeleks.

 2. Reet

  Suur tänu idee eest! :) Ma praegu murelikult vaatan, et magama minekust ei ole vist täna juttugi. Niiet järgmistele katsetajatele- alustage varakult, mitte tunnike enne uneaega…

  Vasta
 3. Pingback-viide: 50 lõbusat suvetegevust lastele ja lastemeelsetele | Mutukamoos

 4. Pingback-viide: Maalapse suvi vol3: mängud, kunst ja chill | Mutukamoos

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s