Värvime 3D objekti

lastega värvimine 3d

Tirtsule kingiti sünnipäevaks kipsist rahakassa koos värvidega. Sellest projektist kujunes täielik hitt! Ta muudkui käis ja lunis, et saaks veel lammast värvida. Kahjuks said värvid peale teist korda otsa ja kuna olime vanavanemate juures, siis ei olnud kohe uusi võtta ka. 

Mina aga sain siit idee, et peaksime ikka rohkem proovima 3D objekte värvida. Olen käsitööpoodides erinevaid toorikuid näinud, peaks järgi katsetama, kuidas neile värv peale hakkab. Ma ei tea, kas ma niipea ise kipskujukeste tegemiseni jõuan :)

lastega värvimine

Lihtsalt leitavad 3D objektid, mida võib ka värvida:

 • munakarp
 • WC-paberi rull
 • käbid
 • puuoksad
 • puulehed
 • kangas (poes on nt müügil täistopitud kaisuloomad, mis mõeldud värvimiseks)

Milliseid toorikuid peale paberi olete teie värvimiseks kasutanud? Kuidas õnnestus?

Kui sa soovid aegsasti teada saada järgmistest postitustest, siis hakka Mutukamoosi Facebooki lehe fänniks või kliki paremal ääreribal “Jälgi” ja saad teated oma postkasti. 

8 mõtet “Värvime 3D objekti” kohta

 1. Berit

  Me kasutame kodus tavalisi rannas siledaks uhutud kive. Iga kord kui kuskil käime, üritame silmad lahti hoida, et leiaks huvitava kujuga kivikesi, alles Sakast sain hai hamba kujulise.
  Mütal see mustrite tegemine hästi ei õnnestu, tema tõmbab kõik üleni ühevärviliseks. Põmm aga teeb juba päris ägedaid. Osad olen tööle toonud ja lillepotti asetanud. Ilus vaadata ja kivid aitavad niiskust hoida :)

  Talveks oleme korjanud ka mõned ilusad käbid, et need jõulukuuse jaoks ilusaks teha. Aga neid värvime ilmselt siis kui kive enam lume ja jää alt kätte ei saa.

  Vasta
   1. Berit

    Kuna kivid on poorsed ja imavad värvi endasse, siis oleme kasutanud akrüüle. Liigse värvi imavad nad siise ja jäävad pärast väga ilusad ja ei ole vaja rohkem eraldi katta. Kuivavad ka suhteliselt kiiresti (mu väikesed kriitikud siinkohal ütleks, et mitte üldse kiiresti :) ).

    Kuna kumbki pole kunagi olnud suurem tundmatute objektide sööja ja määrija, siis ei pea kartma ka turvalisuse ja sisustuse värvimuutuse pärast :D

    Vasta
    1. mutukamoos Postituse autor

     Tirtsuga on mul ka vedanud ja ma ei ole liiga palju pidanud muretsema, et ta värve või muid meisterdamisasju suhu topiks :)

 2. Kerli

  Mul tekkis selline mõte/küsimus, et kas tammetõrusid ja kastanimune annaks ka millegagi üle värvida. Meil on kogunenud paras ports tammetõrusid ja see oleks mu tibinale hea käeharjutus, kui ta neid saaks värvida.

  Mina olen kivide puhul teinud nii, et tavaliste guaššidega lasen tibinal ära värvida ja siis kui värv on kuiv, pintseldan PVA liimiga üle. PVA kuivab läbipaistvaks ja aitab värvi säilitada.

  Vasta
  1. mutukamoos Postituse autor

   Me värvisime hiljuti näpuvärvidega tammetõrusid (küll pintsliga). Tegin aga selle “vea”, et panin lauale valge paberi ja ütlesin, et pane tõrud sinna kuivama. Siis hakkas ta aga hoopis paberit värvima ja töö tulemuseks oli üks värvitud tõru, üks värvitud paber ja üks värvitud käsi :)
   Näpuvärvid andsin kasutusse seepärast, et kahtlustasin, et läheb suuremaks mökeldamiseks ja mu eesmärgiks ei olnud saada värvitud tõrud, mida saaks säilitada. Kui tahaks hiljem eksponeerida, siis peaks mõne teise värvi valima.

   Aitäh PVA vihje eest! Mul on hunnik kive värvimist ootamas :)

   Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s