Kuidas ehitada ülilihtsat onni

kuidas ehitada onni

Püstkojalaadse onni ehitamine oli mul pikemat aega meeles mõlkunud ja kui ükspäev lastega meie sarapuuvõsas aega veetsime, otsustasin selle ka teoks teha. Meil on seal päris palju mahalangenud oksi, mis sobisid ideaalselt konstruktsiooniks. Ma olin seni kahevahel, kas nii väikestega on veel mõtet midagi ehitada, et palju nad sellest aru saavad ja kaasa aidata oskavad jne. Kui aga Tirts teatas minu okste korjamise idee peale, et nii ei saa onni ehitada, sain aru, et just õige aeg oli tõestamaks, et onni saab väga erinevatest materjalidest ehitada :) Hiljem olen selle lause üle palju mõtisklenud ja lubasin endale, et püüan nendega koos aegajalt erinevat tüüpi onne ehitada, et näidata kui palju võimalusi on ühe asja tegemiseks.

kuidas ehitada onni 0

Niisiis – teie ees on püstkoja tüüpi onn, mille ehitamiseks ei ole vaja muud kui oksi-pulki, veidi nööri nende ülevalt sidumiseks, vanu linasid või kardinaid katteks ning pesulõkse linade kinnitamiseks. Ja ongi valmis! Mugavuse huvides võib teki või vaibad ka põrandale visata. Ööseks võib tekstiilid tuppa varjule viia, sest nende taasülesseadmine võtab mõned minutid.

kuidas ehitada onni 2

Märkamatult said lapsed füüsilise koormuse oksi metsast tassides, silmamõõdu harjutuse oksi pikkuse järgi sobitades, peenmotoorika harjutuse pesulõkse kinnitades ning inseneriteadmised ehituses.

kuidas ehitada onni 3

Tirts arendas onni kujundust edasi ja teatas, et ta tahab oma joonistused sinna üles riputada. Nii me siis üheskoos arutasime, kuidas seda teostada. Ja ohhooo, ka lina keskele saab pesulõksu kinnitada!

kuidas ehitada onni 4

Milliseid onne olete teie oma lastega ehitanud?

Eveli

Kui sa soovid aegsasti teada saada järgmistest postitustest, siis hakka Mutukamoosi Facebooki lehe fänniks või kliki paremal ääreribal “Jälgi” ja saad teated oma postkasti. 

6 mõtet “Kuidas ehitada ülilihtsat onni” kohta

 1. k2rduke

  Oi, mul on ka plaan lapsele onn meisterdada. Nii pea, kui Eestisse tagasi jõuame, saab kindlasti tehtud see :) Ja ilmselt teen sama põhimõttega, vaatab veel.
  Minu onni saab näha sellel aadressil, kuid sinna läheb veel mitu nädalat aega :)
  https://k2rdumoodi.wordpress.com/

  Vasta
   1. k2rduke

    Aitäh :) Kahjuks on hetkel tagasihoidlikud tegemised seal, kuna ei ole suutnud väikese lapse kõrvalt ennast paremini organiseerida. Mõtted on igatahes suured mul, seegi hea :D

    Vasta
 2. Laura

  Milline mõnus olemine! Sellises onnis viskaks isegi siruli ja naudiks linnulaulu või laste kädistamist :) Enda omaga pole ma veel ehitust ette võtnud, kuid oma lapsepõlvest mäletan küll, et see onnitegu oli kõige toredam ettevõtmine üldse. Ja siis sai seal ju erinevatele olukordadele vastavalt kehastuda. Millegi pärast mängisime sõbrannadega enim muidugi kodutuid lapsi ning kõige vanem meist dikteeris, millal võib järgmise tüki leivakoorukesest võtta. Oh, küll nüüd tuli heietav kommentaar, aga see onn viis täielikult minevikuradadele. Äge!

  Vasta
  1. mutukamoos Postituse autor

   Eks paljud sellised ettevõtmised ongi vanemate nostalgiahetk :) Me näiteks tegime onni vanasse hanede kuuti/aedikusse. Sain emalt vanad tapeedirullid ja isegi tapeetisime oma toakese ära. Kuskilt saime liniku ja vanad ilusad pudelid ja kaunistasime veel igasugu nipetnäpet asjadega. Siiamaani mäletan kui uhke ma olin selle sisustamise tulemuse üle!
   Ja laste fantaasia on ikka piiritu – no leivakoorukesed!!! :D:D

   Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s