Raamatuarvustus: Täiuslik lumemees

taiusliklumemees_kaas

Täiuslik lumemees
Autor: Preston McDaniels
Kirjastus: Tiritamm, 2008

Ettevaatust edasilugemisega, ma räägin jälle lõpu ära :)

Esmapilgul meeldisid mulle selle raamatu pildid ja ilmselt see oli ka põhjus, miks ma ta kunagi ostnud olin. Tegemist on jälle veidi teistsugusema joonistuskäekirjaga. Lugu ise tundub algul selline klassikaliselt südamlik ja veidi lihtsa moraaliga – ole aga lahke ja jaga kõik, mis sul hinge taga ja püüa üle saada hilisematest kahetsustest (lumemees jagab möödujatele küll porgandi oma ninast, küll torukübara). 

taiusliklumemees_008

Minule aga läks raamat hinge sel hetkel kui mõistsin, mis sai sest vaesest tüdrukust, kes palus lumemehelt endale soojendamiseks söetükke. Nimelt sattus lumemees peale ära sulamist taevasse pilvede kohale ja kohtas seal taas seda väikest tüdrukut. Mulle meenusid kohe mu lapsepõlveraamatud “Hõbeuisud” ja “Cosette”, kus oli ka palju vaesusest juttu ja süda läks nii härdaks. Surma teema on lumemehe raamatus nii peenelt sisse toodud, et last see ära ei ehmata, samas annab võimaluse sel teemal rääkida. Samuti sel teemal, mida arvavad erinevad inimesed sellest, mis saab pärast surma. Jällegi on tegemist nö eatu raamatuga, mis igal aastal avab endas uusi kihte, mille üle lapsega arutleda.

taiusliklumemees_009

Kuna raamat on ilmunud päris ammu, siis tavapoest seda enam ei leiagi. Apollo veebipoes on ta hetkel alla eurose hinnaga müügil.

Eveli

Kui sa soovid aegsasti teada saada järgmistest postitustest, siis hakka Mutukamoosi Facebooki lehe fänniks või kliki paremal ääreribal “Jälgi” ja saad teated oma postkasti.

Üks mõte “Raamatuarvustus: Täiuslik lumemees” kohta

  1. Pingback-viide: Raamatute advendikalender | Mutukamoos

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s